Emisja głosu

Aneta Kapla-Marszałek

SUC55610

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pod okiem ad. dr. E. Rezler ukończyła studia na wydziale wokalnym.

Urodzona w Białymstoku, swoje pierwsze wykształcenie muzyczne zawdzięcza tamtejszej SPSM I i II stopnia gdzie poznawała tajniki rytmiki, gry na fortepianie oraz śpiewu.

Wielokrotnie wystę

powała w kraju i za granicą. Bierze udział w koncertach z cyklu Moniuszkowski Festiwal Podlasia.

Współpracuje z współczesnymi kompozytorami, a także twórcami koncertów i festiwali z muzyką współczesną jak np. Warszawska Jesień (B.Furrer „Canti notturni” Filharmonia Narodowa 2012r).

Wystąpiła w przedstawieniach akademickich, w 2005 roku „Opowieść o Zemście Nietoperza” według operetki J. Straussa, w 2007 roku w „Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta w reż. J. Stokalskiej, dyr. Ł. Borowicz, w 2008 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej w roli Clarice  w „ L’amante di tutte ” B. Galuppiego w reż. J. Stokalskiej, dyr. T. Karolak.

Wykonywała partie solowe z towarzyszeniem Małej Orkiestry Filharmonii w Warszawie i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podlaskiej pod kierunkiem M. Nałęcz – Niesiołowskiego.

Zarejestrowała solowe wykonanie utworu Miłosza Bembinowa „RES TUA” oraz „Listy od zmierzchu do świtu” (Cavalli Records i DUX), z zespołem La Tempesta nagrała na CD dwie osiemnastowieczne msze na Boże Narodzenie Amando Ivancica.

W 2007 rok, w ramach programu stypendialnego Sokrates/Erasmus, studiowała w Conserwatorio Statale Di Musica „Francesco Venezze” w Rovigo, ucząc się w klasach prof. Elizabetty Andreani i prof. Gabrielli Munari.

Obecnie pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako artysta chóru. Jako solistka w FN wykonywała partie solowe w utworach F. Liszta, K. Pendereckiego, M. Małeckiego, P. Sorozabala, J. Haydna, C. Nielsena, pod batutą : N. Willena, K. Pendereckiego, C. Hogwooda, A. Wita, W. Giergiewa.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach wokalnych pod kierunkiem:

  1. Łazarskiej, J. Rappe, A. Radziejewskiej, A. Stefanowicza,
  2. Iżykowskiej, F. Ferrante, U. Mitręgi-Wagner, D. Kotlińskiego.